SEO Danışmanı: Dijital Pazarlama Stratejinizi İlerletmenin Yolu

SEO Danışmanlığı, dijital varlıklarınızın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) üst sıralara çıkmasına yardımcı olmak için yapılan danışmanlık hizmetidir.

SEO Danışmanı, dijital varlıklarınızın analizlerini yaparak, arama motorlarının güncel algoritmalarına uygun bir şekilde optimize etmek için stratejiler oluştururlar. Bu oluşturulan stratejiler arasında rakip analizi, kelime araştırması, site içi optimizasyon, site dışı optimizasyon, backlink oluşturma, site içerik haritasının oluşturulması 100’den fazla teknik bulunur.

SEO Danışmanlığı, dijital varlıklarınızın daha fazla trafiğe ulaşmasını, varlıklarınızın bilinirliği artırmak için uygulanan bir hizmettir. Profesyonel SEO Danışmanı, varlıklarınızın arama motorlarında ki SEO performanslarını yakından takip ederek değişen algoritma ve trendlerde en az etkilenmesini sağlamaktadır.

SEO Danışmanlığı vs Dijital Pazarlama Uzmanı

Seo Danışmanı
Seo Danışmanı

SEO danışmanlığı ile dijital pazarlama uzmanlığı, bir web sitesinin dijital varlıkların dijital dünyada başarılı olması için gereken stratejileri planlama ve uygulama konusunda farklı amaçlara sahiptirler.

SEO danışmanı ile bir web sitesinin daha fazla organik arama ve tıklama almasını sağlayan çalışmaları kapsar. Kısacası dijital varlıklarınızın SEO performansını artırmayı amaçlar.

Dijital pazarlama uzmanı ile dijital varlığını oluşturmak ve genişletmek için tüm dijital kanalları kullanarak pazarlama stratejileri oluşturur. Dijital pazarlama uzmanları, sosyal medya, e-posta pazarlaması, PPC (tıklama başına ödeme) reklamları, içerik pazarlaması ve diğer kanalları kullanarak dijital varlıkları genişletmeyi amaçlar. Dijital pazarlama uzmanları, hedef müşteri kitlelerini analiz ederek, müşteri kilitlerine uygun stratejiler geliştirerek, müşteri kitlelerine kampanyaları yöneterek ve sonuçları ölçerek dijital pazarlama faaliyetlerini optimize ederler.

SEO danışmanlığı ve dijital pazarlama uzmanlığı arasında belirgin farklılıklar olsa da, her ikisi de bir ortak bir noktada dijital varlıklardan olan web sitesini dijital dünyada başarılı olması için kritik öneme sahiptir. Her iki alanın da amacı, müşterilerin markayı bulmasına, erişimini arttırmasına ve işletme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktır.